• 021-28421706(گویا)
  • 09125228704
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آموزش قبل از خرید دوربین مداربسته

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به چند دوربین مداربسته نیاز دارم؟


How many cameras


در صورت حساسیت بالای سیستم مداربسته شما بهترین روش برای اطلاع از تعداد دوربین های مورد نیاز استفاده از یک کارشناس و بازدید از محل است اما برای محل های با حساسیت متوسط می توانید حدودی از تعداد دوربین های مورد نیاز برای محیط را از طریق اطلاعات زیر به دست آورید.

نصب دوربین مداربسته برای ساختمان های مسکونی

نصب دوربين مداربسته در ساختمان هاي مسکونی جدا از شکل و متراژ ساختمان معمولا محل های زير نياز به نصب دوربين مداربسته دارند.

درب ورودی ساختمان: اولين و مهمترين اولويت پوشش دادن تمامی ورودی های ساختمان است. از اين طريق می توانيد ورود و خروج افراد و هويت آنها را به خوبی شناسايی کنيد. سعی کنيد در ورودی های ساختمان از بالاترين کيفيت دوربين استفاده کنيد.

پارکينگ ها: پارکينگ ها به علت دسترسی آسان يکی از آسيب پذير ترين محل های ساختمان هستند که بايد حداقل به صورت اوليه با دوربين ها پوشش داده شوند.

حياط: در صورتی که در حياط ساختمان تجهيزات گران قيمت وجود دارد يا امکان ورود از ديوارهای اطراف حياط وجود دارد بايد براي پوشش حياط نيز حداقل يک دوربين در نظر گرفت.

پشت بام: در صورتيکه تجهيزات حساس و گران قيمت در پشت بام وجود دارد يا امکان وجود از ساختمان های اطراف به پشت بام ساختمان وجود دارد بايد برای پشت بام يا ورودی آن حداقل يک دوربين در نظر بگيريد.

انباری ها: معمولا می توان دوربين های پارکينگ را به نحوی نصب کرد که يک پوشش اوليه از انباری ها ايجاد کنند. در صورتی که انباری های ساختمان حساسيت زيادی دارند يا خيلی آسيب پذير هستند بهتر است از دوربين جداگانه برای پوشش آن ها استفاده شود.

محوطه بيرونی ساختمان: در صورتی که ساکنين ساختمان خودروهای خود را بيرون از منزل پارک می کنند بهتر است از حداقل دو دوربين برای پوشش محوطه بيرونی ساختمان استفاده شود.

نصب دوربين مداربسته برای محيط های تجاری

در واحدهای تجاری جدا از شکل و متراژ واحد معمولا دوربين های مداربسته به صورت زير مورد استفاده قرار می گيرند:

ورودی: ورودی مغازه حساسترين محل برای نصب دوربين است. از طريق نصب دوربين برای ورودی شما ميتوانيد ورود و خروج افراد به مغازه را بررسی کنيد. در صورت کوچک بودن واحد تجاری ممکن است بتوانيد با دوربين های داخلی ورودی مغازه را نيز پوشش دهيد.

پشت به فروشنده و به سمت مشتری: ديدن چهره مشتريان و کنترل آنها در طول حضور آنها در مغازه بسيار مهم است. برای اين کار بايد حداقل يک دوربين در نظر گرفته شود.

پشت به مشتری و به سمت فروشنده: در صورتی که فروشنده فردی به جز صاحب مغازه باشد يا قفسه های پشت فروشنده حساسيت زيادی داشته باشد بايد يک حداقل از يک دوربين برای مشاهده فروشنده و قفسه های پشت او استفاده کرد.

دخل: دخل يا محل پرداخت يکی از حساسترين محل های واحدهای تجاری است. برای پوشش دخل بايد حداقل از يک دوربين با کيفيت قابل قبول استفاده کرد.

انبار: در صورتی که در مغازه انبار داريد بهتر است برای پوشش از حداقل از يک دوربين استفاده کنيد.

قفسه ها: در صورتی که مغازه داراي قفسه بندی است بايد براي پوشش قفسه از تعداد مناسب دوربين استفاده شود.

محوطه بيرونی مغازه: در صورتی که مغازه حساسيت زيادی دارد استفاده از دوربين در محوطه بيرونی امکان بررسی شرايط و ضبط اطلاعات در رابطه با خودرو يا موتور سيکلت ها بيرون از مغازه را برای شما فراهم می کند.

نصب دوربين مداربسته برای محيط های اداری

در محيط های اداری استفاده از دوربين مداربسته به صورت عمومی بسته به نياز مديران دفتر صورت می گيرد. در صورتی که اطلاعی از نياز دقيق خود نداريد بهتر از بازديدی از محل صورت گيرد.

نصب دوربين مداربسته برای کارخانجات

روند انتخاب دوربين و تعداد آن برای کارخانجات حتما به بازديد از محل يا دسترسی به نقشه های کارخانه نياز دارد.

 


برای جمع کردن یک سیستم دوربین مداربسته به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟


cctv-installation-diagram


تجهيزات مورد نياز در سيستم های آنالوگ و شبکه با هم متفاوت است. بنابراين در اينجا اين دو سيستم را به صورت جداگانه بررسی می کنيم.

سيستم مداربسته آنالوگ

دوربين مداربسته آنالوگ: تصاوير را دريافت کرده و برای دستگاه DVR می فرستد.
دستگاه ضبط DVR: دستگاه DVR وظيفه دريافت، آناليز، ذخيره سازی و ارسال تصاوير به نمايشگر را برعهده دارد.
نمايشگر: نمايشگر تصاوير را از DVR دريافت کرده و نمايش می دهد. اين نمايشگر می تواند تلويزيون يا مانيتور باشد.
هارد ديسک: هارد ديسک در دستگاه DVR نصب می شود و امکان ضبط تصاوير را به وجود می آورد.
منبع تغذيه يا آداپتور: دوربين های مداربسته معمولا 12 ولتی هستند. براي تبديل برق شهر (220ولت) به برق 12 ولت بايد از آداپتور يا منبع تغذيه با جريان مناسب استفاده کرد.
کابل تصوير RG59: کابل RG59 دسته اي از کابل های کواکسيال است که در سيستم های مداربسته برای انتقال تصاوير دوربين مورد استفاده قرار می گيرد.
کابل يا سيم برق: از سيم و کابل برق برای تغذيه دوربين استفاده مي شود.
فيش و اتصالات: فيش و اتصالات برای ارتباط کابل ها با تجهيزات مورد استفاده قرار می گيرد.

سيستم مداربسته شبکه

دوربين مداربسته شبکه: دوربين مداربسته تحت شبکه تصاوير را دريافت کرده و اطلاعات آنها را تحت پروتکل های استاندارد وارد شبکه می کند.
دستگاه ضبط NVR يا سرور: در سيستم شبکه شما می توانيد برای ضبط تصاوير به جاي NVR از يک سرور يا حتی کامپيوتر نيز استفاده کنيد.
نمايشگر: نمايشگر به سرور يا NVR متصل شده و تصاوير دوربين های مداربسته را نشان می دهد.
هارد ديسک: هارد ديسک در سرور يا NVR نصب شده و وظيفه ضبط تصاوير را بر عهده دارد. در سيستم شبکه به علت کيفيت بالای تصاوير بايد از هارد بيشتری استفاده کرد.
منبع تغذيه يا آداپتور: در صورتی که سيستم شبکه طراحی شده POE نباشد شما بايد برای تغذيه دوربين ها از آداپتور يا منبع تغذيه استفاده کنيد.
سوئيچ: سوئيچ ها به نوعی نقش انشعاب را در شبکه های کامپيوتری دارند و در سيستم های مداربسته شبکه هم به طور گسترده ای کاربرد دارند.
کابل شبکه: وظيفه اتصال دوربين های شبکه به سوئيچ و دستگاه ضبط کننده را بر عهده دارد.
کابل يا سيم برق: در صورت POE نبودن سيستم شبکه، برای اتصال دوربين های شبکه به برق مورد استفاده قرار می گيرد.
سوکت و اتصالات: برای اتصال کابل ها به تجهيزات شبکه مورد استفاده قرار می گيرد.

 


هزينه نصب دوربين مداربسته


هزینه نصب دوربین مدار بسته


يک سيستم مداربسته از بخش های متفاوتی تشکيل شده، در اين بخش با توجه به نوع سيستم حدودی از ميزان هزينه نصب دوربين مداربسته را بررسی می کنيم. در اين بخش تنها به بررسی هزينه های تجهيزات اصلی مورد استفاده در سيستم مداربسته می پردازيم و برآورد هزينه مرتبط با نصب يا سيم کشی به بازديد از محل نياز خواهد داشت. توجه داشته باشيد که هزينه های اعلام شده تنها جهت به دست آوردن برآورد هزينه از نصب اعلام شده و ممکن است با توجه به تورم در طول زمان تغيير کند.

هزينه اعلام شده در هر بخش با توجه به برندهای استاندارد يا متداول اعلام شده و ممکن است در شرايط خاص هزينه ها بالاتر يا پايين تر از حدود  داده شده باشد.

 

سيستم مداربسته آنالوگ تيوی لاينی

استفاده از دوربين های مداربسته آنالوگ سنتی يا DVR با قيمت بالاتر از قيمت اعلام شده توجيح فنی ندارد و در صورت تمايل به هزينه کردن بيشتر بهتر است از سيستم آنالوگ نسل جديد استفاده کنيد.

دوربين مداربسته آنالوگ تيوی لاينی: حدود هزينه بين 450 تا 900 هزار تومان

دستگاه DVR چهار کانال: حدود هزينه بين 750 هزار تا 2.7 میلیون تومان

دستگاه DVR هشت کانال: حدود هزينه بين  1.2 میلیون تا 3 ميليون تومان

دستگاه DVR شانزده کانال: حدود هزينه بين 2.4 میلیون تا 4.5 ميليون تومان

سيستم مداربسته آنالوگ نسل جديد

دوربين مداربسته آنالوگ HD: حدود هزينه بين 600 هزار تا 2.7 میلیون تومان

دستگاه DVR اچ دی چهار کانال: حدود هزينه بين 1.2 میلیون تا 2.7 میلیون تومان

دستگاه DVR اچ دی هشت کانال: حدود هزينه بين 2.1 میلیون تا 4.2 ميليون تومان

دستگاه DVR اچ دی شانزده کانال: حدود هزينه بين 4.2 ميليون تا 10.5 ميليون

سيستم مداربسته تحت شبکه

دوربين مداربسته تحت شبکه: حدود هزينه بين 1.2 میلیون تا 10.5 ميليون تومان

دستگاه NVR چهار پورت: حدود هزينه بين 1.8 میلیون تا 6 ميليون تومان

دستگاه NVR هشت پورت: حدود هزينه بين 2.4 میلیون تا 12 ميليون تومان

دستگاه NVR شانزده پورت: حدود هزينه  بين 3 ميليون تا 19.5 ميليون تومان

تجهيزات جانبي مشترک

هارد ديسک 1 ترا بايت: بين 540 تا 750 هزار تومان

هارد ديسک 2 ترا بايت: بين 870 تا 1.2 میلیون تومان

 

دوربين مداربسته، دستگاه ضبط کننده  (DVR يا NVR) و هارد ديسک قسمت هاي اصلی يک سيستم مداربسته هستند. از طريق اطلاع از حدود هزينه اين تجهيزات ميتوانيد حدودی از هزينه سيستم مداربسته خود به دست آوريد.

توجه داشته باشيد که تمام هزينه های اعلامی با توجه به برندهای معتبر موجود در بازار اعلام شده و قيمت تجهيزات No name يا متفرقه ممکن است از اين بازه خارج باشد.

 


دوربین مدار بسته چه مارکی خوبه؟


مارکهای دوربین مدار بسته

 


اين موضوع تا حد زيادی به کاربری شما بستگی خواهد داشت اما در اينجا تعداد از برندهای معتبر بازار را معرفی می کنيم:

هايک ويژن: هايک ويژن بزرگترين توليد کننده دوربين مداربسته در جهان است و يک شرکت چينی است. محصولات اين شرکت با توجه به کيفيت قابل قبول و قيمت مناسب بسيار مورد توجه قرار گرفته اند. هايک ويژن همچنين داراي گارانتی معتبری در ايران است.
داهوآ: يکی از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته جهان و يک شرکت چينی است. اين شرکت نيز محصولاتی با کيفيت قابل قبول و قيمت مناسب توليد می کند. متاسفانه گارانتی محصولات داهوآ در ايران زياد مناسب نيست.
سامسونگ: يک شرکت کره ای و يکی از بزرگترين توليد کنندگان محصولات حفاظتی جهان است. محصولات اين شرکت از کيفيت بالايی برخوردارند و از نظر قيمت در بازه نسبتا بالا قرار می گيرند. اين شرکت در کنار شهرتی که در توليد تجهيزات الکترونيکی دارند در توليد تجهيزات مداربسته نيز بسيار فعال است.
اکسيس: يک شرکت سوئدی و يکی از بزرگترين و اولين توليد کننده دوربين مداربسته تحت شبکه در جهان است. محصولات اين شرکت از کيفيت بسيار بالايی برخوردارند و از نظر قيمت در بازه بالا قرار می گيرند.
بوش: شرکت بوش بزرگترين توليد کننده لوازم خانگی جهان و يکی از بزرگترين توليد کنندگان تجهيزات حفاظتی دنياست. تجهيزات اين شرکت از نظر کيفيت در سطح بسيار بالا قرار دارند اما در بازه بالای قيمت نيز قرار ميی گيرند.
پاناسونيک: يک شرکت ژاپنی و يکی از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته جهان است. محصولات اين شرکت از کيفيت بسيار بالايی برخوردارند و از نظر قيمت در بازه بالا قرار ميگيرد.
ژئو ويژن: يک شرکت تايوانی و يکی از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته در جهان است. محصولات اين شرکت تنها شامل تجهيزات مداربسته شبکه می شود. از نظر کيفيت و قيمت اين محصولات در بازه متوسط به بالا قرار ميگيرند.
ويووتک: يک شرکت تايوانی و يکی از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته در جهان است. محصولات اين شرکت تنها شامل تجهيزات مداربسته شبکه می شود. از نظر کيفيت و قيمت اين محصولات در بازه متوسط به بالا قرار ميگيرند.
سی ان بی: شرکت سی ان بی يک شرکت کره ای و يکی از شرکت های با سابقه در زمينه توليد تجهيزات مداربسته است. کيفيت محصولات اين شرکت در سطح متوسط به بالاست و قيمت آن در سطح بالا قرار ميگيرد. سی ان بی با توجه به عدم رقابت قيمتی با محصولات چينی در سالهايی اخير بازار زيادی را در اين زمينه از دست داده است.
سونی: شرکت سونی يک شرکت ژاپنی است که در زمينه توليد تجهيزات الکترونيکی و دوربين بسيار مشهور است. البته اين شرکت فعاليت زيادی در زمينه توليد دوربين مداربسته در جهان ندارد اما محصولات آن در ايران از محبوبيت زيادی برخوردارند.
يونی ويو: شرکت يونی ويو يک شرکت چينی توليد کننده دوربين های مداربسته تحت شبکه است. اين شرکت سابقه کار نسبتا کمی در زمينه توليد اين تجهيزات دارد (از سال 2006) و کيفيت محصولات آن در بازه متوسط است اما از نظر قيمت در بين محصولات تحت شبکه بسيار مقرون به صرفه خواهد بود.
ای وی تک: شرکت ای وی تک يک شرکت تايوانی است که در زمينه توليد دوربين های مداربسته بسيار فعال است. محصولات اين شرکت از نظر قيمت و کيفيت در سطح متوسط به بالا قرار می گيرند.
دايناکالر: يک شرکت تايوانيی فعال در زمينه توليد دوربين های مداربسته تحت شبکه است. محصولات اين شرکت از نظر قيمت و کيفيت در سطح متوسط به بالايی قرار می گيرند.

 


ما چطور به شما کمک می کنیم؟

 روش ساده برای خرید بهترین سیستم دوربین مداربسته

 


 

مهمترین نقش ما افزایش اطلاعات مشتری با هدف انتخاب مناسب تر است. سعی شده اطلاعات موجود در سایت به طور کامل به صورت بی طرفانه ارائه شود و در رابطه با بسیاری از جزئیات مهم خرید سیستم حفاظتی اطلاعاتی در اختیار مشتریان قرار داده شود.

 

ممکن است چه اتفاقاتی بیوفتد؟

  • پر احتمال ترین موضوع گرفتن پول بیش از حد بابت یک سیستم مداربسته است. در این حالت شما بابت محصولی که ارزشی مشخص دارد به مراتب بیش از ارزش آن پول داده اید.
  • یکی از احتمالات دیگر متعهد نماندن فروشنده یا مجری به خدمات پس از فروش است. شاید در ابتدا این موضوع مهم به نظر نرسد اما خدمات پس از فروش تجهیزات مداربسته یا حفاظتی بخش بسیار مهمی از محصول را شامل می شود.
  • دادن مشاوره جهت دار نیز روش دیگری که ممکن است منافع شما را به خطر بیاندازد. در این صورت فروشنده تنها محصولی را به شما معرفی می کند که در راستای منافع خود است یا طراحی سیستم را به نحوی انجام می دهد که اجرای آن سود بیشتری را عایدش کند.

چطور از کلاهبرداری جلوگیری کنم؟

با داشتن کمی اطلاعات اولیه میتوانید احتمال چنین اتفاقاتی را به مراتب کمتر کنید. در انتخاب خود سعی کنید طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. از خرید جنس متفرقه دوری کنید: استعلام قیمت بیشتر تجهیزات متفرقه تقریبا غیر ممکن است. کشور تولید کننده و اطلاعات فنی این محصولات نیز معمولا به صورت اشتباهی به شما داده می شود. این موضوع باعث خواهد شد شما مبلغی به مراتب بالاتر از ارزش واقعی محصول پرداخت کنید.
  2. از فروشنده خود لیست قیمت بخواهید: گرفتن لیست قیمت در مرحله اول شما را مطمئن می کند که این محصول را دقیقا به قیمتی می خرید که بقیه مشتریان این شرکت میخرند. از طرف دیگر این کار به شما امکان انتخاب محصولات بیشتر و کسب اطلاعات دقیقتر در مورد محصول را می دهد.
  3. مدل دوربین را در اینترنت جست و جو کنید: برای به دست اوردن اطلاعات دقیقتر در رابطه با محصول مدل آن را در اینترنت جست و جو کنید. در رابطه با محصولات برندهای معتبر این کار همیشه به دریافت حجم بالایی از اطلاعات منجر خواهد شد. در رابطه با محصولات متفرقه احتمالا شما نهایتا با تعدادی وبسایت داخلی برخورد خواهید کرد.
  4. از فروشگاه ها یا شرکتهای معتبر خرید کنید: اعتبار یک سرمایه است که صاحب آن به راحتی آن را به ریسک نخواهد انداخت. شرکت ها یا فروشگاه های معتبر تلاش بیشتری برای پایبند بودن به تعهدات خود می کنند پس با وجود اینکه شما هزینه بالاتری را برای دریافت خدمات از آنها پرداخت می کنید، اما از طرفی خدمات پس از فروش بهتری هم دریافت می کنید.
  5. پیش از گرفتن مشاوره کمی اطلاعات عمومی در رابطه با سیستم مداربسته به دست آورید: گرفتن مشاوره از فروشنده شاید نتواند دقیقا نیاز شما را برطرف کند. همیشه این احتمال وجود خواهد داشت که فروشنده به شما مشاوره ای جهت دار بدهد، پس سعی کنید قبل از گرفتن مشاوره حتما اطلاعات خود را نیز افزایش دهید.تمامی حقوق این سایت برای کلینیک یار محفوظ می باشد. کپی رایت 1400

طراحی و توسعه با : کلینیک یار